SMITH PROJECT Black/Green Sol-X Mirror lyžařské/snb brýle

Lyžařské nebo snb brýle, které vám poskytnou vše co potřebujete pro celodenní aktivity na kopci. Tyto odolné brýle skvěle padnou, jsou v unisex provedení pro ni & pro něj. OTG - kompatibilní s dioptrick&yacu ...
Celý popis níže

1 550 Kč

Skladem

Počet kusů

Lyžařské nebo snb brýle, které vám poskytnou vše co potřebujete pro celodenní aktivity na kopci. Tyto odolné brýle skvěle padnou, jsou v unisex provedení pro ni & pro něj. OTG - kompatibilní s dioptrickými brýlemi, dvojité cylindrické sklo s ventilací Airflow, vnitřní sklo s úpravou Fog-X-Antifog, střední velikost, nastavitelný páskový systém Dual-Slide, ultra široký pásek s povrchovou silikonovou úpravou.

Cat.S3 - VLT 12%

Designed around the airflow lens the Project has been engineered to provide as much ventilation as possible to help eliminate fogging. The high quality cylindrical lens provides clarity and filters light to protect the eyes. To ensure the lens remains clear from annoying fog and mist, Smith have provided a Fog-X anti fog coating, that works in conjunction with the airflow system.

With a medium fit, the Project ski/snowboard goggles are suitable for most riders, especially those who dislike the oversized frames of many goggles today. Hypoallergenic face foam lines the goggle frame to give a warm and snug fit and an exceptionally reasonable price means the Project goggles are an excellent addition to any rider's arsenal!

Cylindrical dual lens wth airflow ventilation
Fog-X anti-fog inner lens
Medium fit
Dual-slide strap adjustment system
Single layer compression-molded hypoallergenic face foam
Helmet & eyeglass compatible
Ultra-wide, silicone backed strap
Includes microfiber goggle bag

Parametry produktu

Kód22236*BLACK
Značka: Smith
PohlavíUnisex